Załóż bloga Zaloguj sięremontownia

Malowanie dachu farbą do blachy ocynkowanej

remontownia | 29 Czerwiec, 2017 09:09

Malowanie dachu farbą do blachy ocynkowanej

Malowanie dachu wykonanego z blachy ocynkowanej jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy do tego jedynie szczypta samozaparcia oraz wiedzy.

Jaką farbę wybrać do pomalowania blachy ocynkowanej?

Tak zwana farba na ocynk jest obecnie dostępna w ofercie wielu producentów i możliwa do kupienia w każdym markecie budowlanym. Wybór konkretnej marki to dziś bardziej kwestia preferencji - niemal każdy preparat tego typu jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom ochrony dachu na działanie warunków atmosferycznych. Z pewnością warto jednak przejrzeć fora branżowe. Niektóre produkty są bowiem polecane w większym stopniu niż inne, często ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny, jak na przykład Nobiles Dach i Rynna. Należy także zastanowić się nad kolorem: farba do blachy ocynkowanej jest wytwarzana w szerokiej palecie barw.

Jaki kolor farby wybrać?

Podczas wyboru preparatu, jakim jest farba na ocynk zazwyczaj nie kierujemy się jedynie jej właściwościami, ale również kolorem. Barwa dachu ma wbrew pozorom rolę nie tylko estetyczną - im ciemniejsze pokrycie będzie posiadał nasz dom, tym więcej ciepła słonecznego będzie absorbował. Nie powinno to stanowić problemu, jeśli posiadamy poprawnie wykonaną izolację termiczną dachu (w przeciwnym razie możemy spodziewać się ekstremalnie wysokich temperatur na poddaszu). Dla wielu osób podstawę stanowi jednak wygląd domu, na który w dużym stopniu składa się kolor dachu. Kupując farbę pamiętajmy o tym, aby jej barwa pasowała zarówno do elewacji, jak i do ram okien oraz drzwi.

Przygotowanie dachu przed malowaniem

Przygotowanie dachu przed malowaniem stanowi najistotniejszy element całego procesu. Nawet najlepsza farba do blachy ocynkowanej nie zda bowiem egzaminu, jeśli zostanie położona na niewłaściwym podłożu. Musi być ono bezwzględnie czyste (najlepiej spłukane wodą z dodatkiem detergentu bądź wyczyszczone przy użyciu myjki ciśnieniowej). Warto także starać się pozbyć wszelkich oznak rdzy - szczególnie tych, które bardzo łatwo usunąć szczotką drucianą lub papierem ściernym.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
 authimage

kalendarz

 • « Czerwiec 2017 »
  Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    

szukaj


ostatnio...

archiwum

Kategorie

Syndicate

  RSS 0.90 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 0.3

TagiRANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.